Výstavy

Národní výstava psů Ostrava 2010

12. srpna 2010 v 2:14
Národní výstava psů Ostrava

10.-11.4.2010

Jelikož nám chyběl jeden titul CAC na to, aby se Týna stala Junioršampionem, vyrazili jsme na Národní výstavu do Ostravy. Bohužel štěstí se k nám pro tentokrát otočilo zády a od paní rozhodčí Jolanty Jablońske jsme dostali pro nás šokující ocenění VD. Týna se paní rozhodčí vůbec nelíbila a možná i vycítila moji nervotitu a nechtěla se vůbec předvádět. Toto ocenění mi vzalo "vítr z plachet" a nějakou dobu jsem se rozhodla nevystavovat. Mezitím se nám podařilo Týnu úspěšně nakrýt a tak nás teď čekají jiné starosti. A po odchování štěňat nějakou tu výstavu s Týnou určitě ještě sjedeme.

Národní výstava psů Olomouc 2010

5. ledna 2010 v 23:44
Národní výstava psů Olomouc

8.-10.1.2010

Výstava v Olomouci pro nás bohužel nedopadla až tak, jak bychom potřebovali, ale posudek máme krásný a hodnocení v podstatě taky. Týnka si od pana rozhodčího vysloužila V2, rez. CAC a já pochvalu za pěkné předvedení fenky. Tak to mě opravdu mooooc potěšilo! Takže vzhledem k tomu, že se nepodařilo získat CAC, pojedeme zkusit štěstí ještě do Ostravy.

Národní výstava psů Brno 2009

5. ledna 2010 v 23:40
Moravskoslezská Národní výstava psů Brno

17.-18.10.2009

Na výstavu jsem po dloooouhé době vyrazila bez dětí a tak i ve větším klidu. Cestu jsem si zpříjemnila společně s Lůcou Rulfovou, a Jirkou Starostou, kteří mě i s Týnou vyzvedli ráno u baráku. Naskládali jsme se do auta a vyrazili směr Brno. Já seděla vzadu a vedle mě tři malí knírači. Bylo to super, každý jiné barvy a leželi si vedle mě jak vánočky. Týna černá, Lucky Jessica pepř a sůl a Jirkův Destroy černostříbřitý. Už nám chyběl kňour jen v bílém zastoupení.
Výstava probíhala celkem rychle a výsledek pro nás stál opravdu za to... Týna dostala ocenění V1, VT mladých, CAJC a Nejlepší mladý plemene!!!

Oblastní klubová výstava, svod a bonitace Úvalno 2009

5. ledna 2010 v 23:11
Oblastní klubová výstava kníračů s ČKŠ, svod a bonitace Úvalno u Krnova

19.-20.9.2009

Na tuto výstavu jsem nahlásila jen Týnu a to především proto, neboť jsme potřebovali pro bonitaci posudek z mezitřídy nebo třídy otevřené, v nichž Týnulka ještě vystavováná nebyla. Musím podotknout, že Týna byla ve své třídě nejmladší fenka a taky nejhubenější a jak paní rozhodčí Kotálová říkala, oproti dvoum svým konkurentkám byla ještě mladičká, spíš ještě štěně a tak ji postavila na třetí místo se známkou V3. No já byla maximálně spokojená, protože abychom mohli absolvovat bonitaci, musela mít hodnocení výborná a to měla! Takže druhý den nastoupila jak na svod, tak rovnou na bonitaci. Musím sem taky napsat, že svod i bonitaci naše Týnka zvládla na jedničku, ačkoliv byla vystavována známou Zdeničkou Stránskou. Z rodinných důvodů jsem totiž nemohla druhý den do Úvalna jet a tak jsme se se Zdenkou domluvily a ona mi Týnku vzala s sebou a předvedla. Týnka dostala nádherný čistý kód, i když do 5 velikosti jí chybělo 0,5 cm. Přesto je kód krásný 00/4A/5. Zdeničko moc moc děkuji!!!!

Celostátní speciální výstava kníračů 2009

24. března 2009 v 23:14
Celostátní speciální výstava kníračů Horka nad Moravou

30.5.2009

Tak tentokrát tuto speciální výstavu dostala svěřenou olomoucká pobočka Klubu chovatelů kníračů a protože jsme to měli za humny a hlavně proto, že nám chybělo u Iry už jen jedno ČKŠ ke Klubovému šampionovi a to navíc ze speciálky, tak jsme toho samozřejmě využili a Iru hned přihlásili. No a nedalo nám to a přihlásili jsme i Týnu a dokonce i Anetku na soutěž "Dítě a pes". Počasí nám ten den tedy opravdu nepřálo! Lilo jako z konve a tak jsme se museli s celou výstavou uchýlit do haly. Každopádně i přes nepřízeň počasí, všechny naše holky zabodovaly!!! Ira vyběhala titul V1, VT, ČKŠ, CAC, ISPU a tím splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion, Týna V1, VT, CAJC, ISPU a i Anetka se snažila a s Týnou si v soutěži Dítě a pes vyběhali druhé místo!!!! Foto dodáme

NVP Ostrava 2009

24. března 2009 v 23:05
Národní výstava psů Ostrava

4.-5.4.2009

Do Ostravy na výstavu jsme vyrazili vůbec poprvé. Přihlášená byla pouze Ira. Výstavu posuzovala belgická paní rozhodčí a to opravdu pečlivě! Každého psa si důkladně prohlédla, prohmatala... Na jednu stranu jsem byla ráda, protože takhle si já představuju správné posuzování, na straně druhé se díky tomu výstava neskutečně vlekla, což se ale nedalo moc dobře vysvětlit ani starší Anetce, ani mladší Silvince a místy ani Borčovi. Každopádně se nám výprava a čekání vyplatilo, protože jsem si úplně sama samotinká vyběhala titul CAC a dokoce i Národního vítěze!!!! Irunka tak splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion!!!!

Všem kteří drželi palečky děkuji a za úpravu děkuji Jirkovi Paulíkovi.

MVP Trenčín 2009

25. ledna 2009 v 13:39
Mezinárodní výstava psů Trenčín

24.-25.1.2009

Na Slovensko do Trenčína jsem tentokrát vyslala jen Iru. Já jsem měla tři dny do plánovaného termínu porodu a tak jsem ji svěřila kamarádkám Lucce Rulfové (chov. stanice "Z Benova erbu") a Gabce Petrů (chov. stanice "Gabricio"). V neděli mi budík zazvonil o půl paté, já vstala, vyfoukala a rozčesala Iru a v pět hodin jsem ji naložila Gabce do auta. Holky jsem pro štěstí poplivala a šla si zpět lehnout do vyhřáté postýlky. Moc jsem toho ale bohužel nenaspala...."jaká bude konkurence?", "bude Ira tentokrát s Luckou stát?", "aby něco Gabce v autě neudělala!"....přepadaly mě myšlenky. V devět hodin jsem to už nevydržela a psala holkám sms. Holky ale měly v tu dobu plné ruce práce a tak neodpovídaly. Asi za dvě hodiny mi pak přišla sms, ale jaká!!!!! Ira se moc pěkně předváděla a Lucka s ní vyběhala titul Výborná 1, CAC!!!! Jakou já měla radost!!! Kdyby mě bříško netížilo jak balvan, skákala bych dva metry do vzduchu!!! Ira tím totiž splnila podmínky pro udělění Slovenského šampiona!
Moc bych chtěla holkám touto cestou veřejně poděkovat, že byly tak hodné a Iru mi na Slovensko vzaly a předvedly. Především pak Lucce za perfektní předvedení Iry. Gabka navíc celou akci zdokumentovala, takže zde máte nějakou tu foku. Omlouvám se za horší kvalitu.

NVP Olomouc 2009

5. prosince 2008 v 10:52
Národní výstava psů Olomouc

9.-11.1.2009

I letos jsme se přihlásili na výstavu v Olomouci. Vystavovali jsme opět v sobotu, rozhodčím byl MVDr Petr Pavelek a tentokrát si vystavování užívali obě naše děvčata. Irunka jako obvykle ve třídě pracovní a Týnka ve třídě dorostu. Kvůli mému pokročilému těhotenství jsem obě holky svěřila do kruhu zkušeným kamarádům.
Týnu vystavil náš chovatel Jirka Paulík. S nádherným posudkem jí pan rozhodčí zadal titul Velmi nadějné štěně 1. Týna nám tím zase ukázala, že roste do krásy a že má na výstavy dobře našlápnuto.
Iru jsem tentokrát svěřila Gabce Petrů. S Irou jsme potřebovali získat titul CAC, který nám chybí ke splnění podmínek pro udělení Českého šampiona. Bohužel Ira neměla svůj den, já byla navíc velmi nervózní a tak jsem Gabce pořádně neukázala jak má Iru postavit a co s ní udělat, aby stála. V kruhu pak Ira byla velmi neukázněná, pořádně se nepostavila a tak dostala ocenění Výborná 1, ale bez zadání CAC. Takže to musíme dohnat někdy příště.
Jirkovi i Gabce bych samozřejmě chtěla moc moc poděkovat!!!

Oblastní klubová výstava Úvalno 2008

11. září 2008 v 9:56
Oblastní klubová výstava kníračů s ČKŠ Úvalno u Krnova

13.9.2008

Tentokrát ne Ira, ale naše malá Týna se snažila reprezentovat naši a Jirky Paulíka chovnou stanici! Je pravda, že Ira za dveřmi ráno značně protestovala, že nejede taky, ale nebylo jí to tentokrát nic platné. Týna byla přihlášena do třídy štěňat. Ve své třídě byla sama, ale i tak se nám mohlo stát, že nedostaneme velmi nadějnou. Po příjezdu do Úvalna a po prezentaci jsem s hrůzou zjistila, že jdeme na řadu už třetí. No to byl šok!!! Na to nejsem s velkou kníračkou zvyklá! Tam vždy jdeme až nakonec, za hodně hodně dlouho.... a teď tohle! Tak nic, honem do auta pro Týnku a vyvenčit, učesat, zkusit chůzi, vystavení. No hned jak jsem ji vytáhla z přepravky, bylo mi jasné, že tento den není na vystavování Týnulky ideální. Týna do rána postavila ostříhané ouška a ty jí stály přesvědčivě jak dva radary! Myslela jsem , že mě trefí. Takže jsem se od té chvíle všemožně snažila dostat jí ouška dolů. Nicméně to se nepovedlo, protože k mé smůle se vystavovalo ten den ze začátku venku a když už by se mi podařilo ouška dát dolů v budově, tak venku rozhodně ne! Tam zafoukal vítr, který byl ten den v Úvalně silnější a opět vypadala jako netopýr. Přesto se Týnulka paní rozhodčí moc líbila a velmi nadějnou nám zadala. Posudek máme taky krásný, jen je v něm poznámka, že zatím má Týna lehčí ucho. Ale my to do příště určitě zpravíme!!!
A jak jsme bojovali s větrem i s výstavním postojem se podívejte zde

Duodanube Bratislava

12. srpna 2008 v 13:59
Mezinárodní výstava psů Duodanube Bratislava- Expo Incheba

16.-17.8.2008

Na výstavu do Bratislavy vyrazila naše obvyklá "výstavní sestava" já, Ira, Gabka a Falko (Uragan von Elberfeld). Tentokrát nám chyběl Jirka Paulík, který s námi z časových důvodů nejel. Za to s námi jela bojovat o tituly kamarádka od nás ze cvičáku Jitka Kašparová se svou vzácnou Welsch Corgi Cardigankou Auri. V sobotu, v šest hodin ráno,pro mě přijela Gabka s Falkem. Náladu nám kazilo počasí, které se rozhodlo nerespektovat naši snahu s fénováním Iry a Falka, aby měli bohatou srst, protože lilo jako z konve!!! Po naložení mých věcí jsme vyrazili směr Rataje, kde na nás čekala Jíťa. Za deště jsme naložili i ji a vyrazili jsme. Chvíli nám na cestu ještě pršelo, nejvíc jsme to pocítili, když se nám podařilo, ještě před nájezdem na dálnici, najet do hluboké blátivé kaluže, která nám na okamžik změnila přední sklo v neprůhlednou clonu. Asi pět sekund jsme viděli jen tmu. No celkem v nás hrklo, ale po té, co stěrače zase začaly plnit svou povinost, nás to aspoň pobavilo! Na dálnici se pak i vyjasnilo a už nám cesta dobře ubíhala. Po příjezdu do Bratislavy jsem našli naše kruhy. Naštěstí Jitčen i ten náš byly kousek od sebe. První den jsme byli všichni opravu nervózní!!! Nervozita však brzo odpadla, protože nejdříve Gabka, pak já i Jíťa jsme dostali přesně to, co jsme chtěli! Já s Gabkou CAC a Jíťa CAJC a pak i BOB. Irunku mi v sobotu suprově vystavovala kamarádka Daniela Chrástecká. Daniele tímto moc moc děkuji. V neděli jsem si pak Iru zkusila vystavit sama a mám velkou radost, že se mi také podařilo získat CAC! Také Gabka i Jitka v neděli obdrželi stejné tituly jako den předešlý. Jitka se BOBem nominovala oba dny také na odpolední soutěže, kde se jí v neděli podařilo dokonce probojovat mezi šest vybraných do užšího finále v I. FCI skupině. Prostě oba dva dny v Bratislavě byly pro celou výpravu senzační!!!
Jak krásně vypadala Irunka se podívejte zde

Oblastní klubová výstava Třebčín

11. dubna 2008 v 23:47
Oblastní klubová výstava s ČKŠ Třebčín
31. 5. 2008
Naše olomoucká pobočka pořádala výstavu v nedalekém Třebčíně. Výstava byla super, počasí nám jako vždy přálo! Irunka ve své pracovní třídě získala Výborná 1, vítěz třídy, ČKŠ!!! Výstavy se zúčastnili i dvě naše dětičky a to Andy a Axel. Oba dva pejsi dostali krásný posudek, panu rozhodčímu se moc líbili. Oběma zadal nakonec známku VD s tím, že musí ještě zmohutnět a lépe se osrstit! Oba pejsci se pak ještě zúčastnili svodu dorostu, kde Andy dostal kód 00/7A/+ a Axel 00/5A/+
Děkuji majitelům obou pejsků, že měli odvahu a do Třebčína se přihlásili!

MVP Brno 2008

19. ledna 2008 v 21:28
Mezinárodní výstava psů Brno
9.- 10. 2. 2008
Z mezinárodky jsme si přivezli V1, VT, CAC!!!!!! Opět nemůžu dost vynachválit kompletní servis od Jirky Paulíka. Nádherně upravená fena a naprosto bez chybičky předvedená v kruhu. Panu rozhodčímu Benešovi se mooooc líbila.

NVP Olomouc 2008

19. ledna 2008 v 21:21
Národní výstava psů Olomouc
11.- 13.1.2008
Knírači se vystavovali v sobotu 12.1.2008. Rozhodčí byl tentokrát Andrzej Mania. Ira zde získala velmi pěkné ocenění V1, VT, CAC a udělala mi tak společně s Jirkou Paulíkem obrovskou radost!
Pár fotek najdete zde!

ISPU SHOW 2007

29. srpna 2007 v 13:25
ISPU SHOW 2007 Mladá Boleslav
22.- 23.09.2007
V sobotu byla světová výstava kníračů a pinčů, druhý den klubová výstava kníračů.
Z ISPU jsme si 2,5 měsíce po odstavení štěňat přivezli VÝBORNOU!!!!! Je to obrovský úspěch. A jak nám to slušelo se podívejte tady.

Oblastní výstava Úvalno 2007

29. srpna 2007 v 12:39
Oblastní klubová výstava kníračů s ČKŠ Úvalno u Krnova
15.9.2007
Přihlásili jsme se po delší odmlce zase na výstavu. Brali jsme to jako přípravu na světovku, na kterou jsme vyrazili další týden. Z výstavy v Úvalně jsme si přivezli V2, res. ČKŠ!
 
 

Reklama