Vzhledem k vyššímu věku Irunky a nedostatku času při řešení rodinných záležitostí se výcviku momentálně nevěnujeme. Ale rozhodně máme ambice se ke sportovní kynologii vrátit.

Letní soustředění

12. srpna 2010 v 1:42
Letní soustředění Zbraslav u Brna
14.- 20.8.2010
Po několika letech mateřství (nejen u mě) v naší ZKO jsme se vrátili k našemu letnímu soustředění. A tak jako jsme poslední roky našich soustředění jezdili do výcvikového střediska Zbraslav, tak jsme se nyní vrátili na "místo činu". Vetšina našeho cvičáku odjela směr Zbraslav již v sobotu odpoledne. Já jsem ale na sobotu dostala pozvání od své drahé sestry na její narozky, kde jsem samo nemohla chybět, a tak jsem za ostatními vyrazila s totálně přecpaným Renaultem Scenic (jeli se mnou totiž i obě dítka) až v neděli dopoledne s tím, že musím dohnat jejich půldenní náskok. To se mi samo brzo podařilo... cvičilo se totiž o sto šest! A nejen to, taky se jedlo, pilo a hodovalo... smích byl slyšet opravdu odevšad!!!! Během týdne jsme měli seminář s panem Ladislavem Machem a taky den obran se svazovým figurantem Vojtou Konečným!!! Každopádně soustřeďko se povedlo, bylo super a příště každopádně zas a zase!!!!!!

Zkouška

5. ledna 2010 v 22:50
Díky mému těhotenství a následnému mateřství jsme na čas přerušili výcvik. V roce 2010 bych s Irou chtěla dodělat ještě nějakou tu zkoušku, tak snad se zadaří....

Mistrovství ČR 2008

12. srpna 2008 v 13:43
Mistrovství ČR ve výkonu kníračů a speciální závod při mistrovství Ostravice
30.-31.8.2008
Přihlásili jsme se s Irou do kategorie FPr3. Tento rok byla kategorie vypsána i se zápisem zkoušky a tak jsem tajně doufala, že se nám podaří odčuchat alespoň na splnění bodového limitu pro zkoušku. Byl to úkol pravda nelehký, protože kolem Olomouce nebylo absolutně místo, kde se dalo v tu dobu trénovat. Všude na polích bylo ještě obilí a louka žádná! No a podle toho taky naše účast na závodě vypadala!!! Ira se místo stopování na mě zvysoka vyprdla a šla se v klidu pást. Mohla jsem si hlasivky uřvat povelem "hledej stopa", no nicméně naše koza se nažrala! Takže za pět bodů a zkouška někdy příště!
Co bylo pro tento rok pro nás ale obrovskou radostí byl fakt, že v kategorii FPr1 startoval Irunčin syn Axel z Olomoucké pevnůstky. Se svou velmi mladou psovodkou Klárkou si dali premiéru a poprvé nastoupili na závodní pole. No a oproti mamince se Ax nenechal vůbec zahanbit. Na svém prvním závodě, ve věku jednoho roku si odčuchal krásných 82 bodů a obsadil tak 4. místo!!!! Klárka mi svou účastí udělala obrovskou radost a já doufám, že 4. místo pro ni nebylo až takovým zklamáním a že si zase brzo zazávodí! Gratulujeme!!!!
No a v neposlední řadě bych tady ráda vyzdvihla také otce našich dětí Uragana v. Elberfeld. Ten závodil v IPO3 a snažil se tak zízkat titul mistra republiky. S body 70, 85, 85 se umístil sice na krásném 4. místě, ale hlavně se tímto umístěním nominoval na mistrovství světa kníračů 2008 v Itálii!!! Gábině gratulujeme a budem moc moc držet palce!!!

Výcvikový víkend- červen 2008

26. května 2008 v 16:28
Výcvikový víkend Hranice na Moravě
13.-15.6. 2008 se zkouškami dle ZOP, ZPU a IPO/VPG
Víkend jsme museli oželet, kvůli mému zdravotnímu stavu. Takže jsme bohužel nenastoupili ani na plánované ZPU2, ani na IPO2. Nicméně přece jen byl víkend úspěšný, i když né pro nás.... Moje spřízněná kníračí duše Gábinka Petrů a otec našich dětiček Uragan von Elberfeld složili IPO3 s celkovými body 261 (81, 90, 90)! Gartulujeme!!!!

Závod- červen 2008

26. května 2008 v 16:10
Neředínský pouťák
7.6.2008, KK Olomouc- Neředín
Závod pořádaný na cvičáku našeho domovském klubu Olomouc- Neředín. Probíhal ve čtyřech kategoriích Národního zkušebního řádu a to dle ZZO bez speciálních cviků, ZM, ZVV1 a ZVV2 beze stop.
Sešlo se nám celkem 25 závodníků, kteří si za nádherného počasí zasoutěžili, rozdali jsme spoustu cen, příjemně jsme poseděli, dobře najedli a vůbec byla výýýýborná nálada
A jak jsme se měli, kdo vyhrál a kdo z našeho klubu soutěžil se podívejte na webu našeho KK Olomouc- Neředín

Závod- květen 2008

18. ledna 2008 v 15:39
STANIOS CUP !!!!!
17. 5. 2008
Závod se konal v prostorách ZKO Hranice na Moravě. Pro soutěžící bylo otevřeno celkem 5 soutěžních kategorií a to Baby Show, IPO-V poslušnost, IPO-V a ZVV1 beze stop a mistrovská kategorie IPO3. Takže zasoutěžit si mohli opravdu všichni, ať už měli malé štěňátko nebo psa v nejlepších sportovních letech. Také na plemenu až tolik nezáleželo. Byly k vidění jak velcí knírači, němečtí či belgičtí ovčáci, boxeři i briardi, ale také malí a střední knírači, papiloni, kavalíři, kříženci i jiná plemena. Každá kategorie byla navíc při závěrečném vyhlašování vítězů rozdělena na knírače a ostatní plemena.
Mě s Irunkou štěstí tentokrát přálo a tak jsem se se svou fousatou holkou umístila na 1. místě v kategorii ZVV1- knírači. Odvezli jsme si spoustu zážitků a taky spoustu cen
A jak dopadli ostatní se můžete podívat na webu závodu!

výcvikový víkend- duben 2008

18. ledna 2008 v 15:27
18.- 20.4.2008
Tentokrát nám do Hranic vyšlo i počasí a tak jsme si víkend pořádně užili. Byla s námi i Anetka, která byla maximálně spokojená, protože se tu sešlo více dětí. Závěr víkendu byl zase v duchu zkoušek, kterým jsem dělala vedoucí a tak byla Ira pro tento víkend zkoušky ušetřena. Po celý víkend jsem měla ale na starosti další čubinku a to Chutty Stanios. Na fotkách jsem tedy vidět i s "ocasákem". Je to mladá fenka a tak jsme se učili základy stopy, poslušnosti i obran. V neděli si pak pro ni přijeli pánečci, ale já musím konstatovat, že to byl příjemně strávený víkend a že se mi s mladou Chutty moc dobře pracovalo. A jak nám tam bylo mrkněte ve fotogalerii

výcvikový víkend- březen 2008

18. ledna 2008 v 15:18
14.- 16.3.2008 se zkouškami IPO/ VPG
Oproti původnímu plánu jet ve třech, to znamená já, Anetka a černý ďábel Ira, jsme museli udělat změnu, protože onemocněla Anetka. Jela jsem tedy já a samozřejmě ďáblice. Přivezli jsme si zkoušku FPr2 a tak mi to aspoň trochu zpravilo náladu z toho, že Anetka musela zůstat doma. A kdo byl úspěšný tak jako my, naleznete v přiloženém článečku.

Výcvikový víkend- říjen2

23. srpna 2007 v 10:56
19.-21.10.2007 se zkouškami NZŘ
Jeli jsme jen já a Ira. Anetka onemocněla a tak zůstala s tatínkem doma. Víkend byl jako obvykle super. Jen ta zima nemusela být taková :o)

Výcvikový víkend- říjen

31. července 2007 v 10:07
12.-14.10.2007
Jeli jsme já, Ira a naše Anetka. Bylo to jako vždy bezva a navíc jsme si přivezli další zkoušku do sbírky- FPr1

Mistrovství ČR

31. července 2007 v 9:20
Mistrovství ČR ve výkonu kníračů a speciální závod při mistrovství Jiřetín pod Jedlovkou
25.-26.8.2007
Soutěžili jsme ve speciálním závodu při mistrovství v kategorii stopa + poslušnost dle IPO1. Přivezli jsme si 2x třetí místo a spoustu zážitků. Celé mistrovství bylo super, výborně zoorganizované a atmosféra přímo božská. Pojďte se podívat jak nám tam bylo!