Srpen 2010

Spoustu novinek

12. srpna 2010 v 3:54 Novinky
Od května, kdy jsem naposledy aktualizovala stránky máme spoustu a spoustu nových zpráv. Tak asi tou, pro nás nejradostnější, je březost naší Týnušky. Je nakrytá pejskem  Ch. Omar Sharif Androis. Více o něm a o plánovaných štěniskách se dozvíte v sekci "Štěňátka".

Na konci června jsme s Týnou absolvovali vyšetření na dědičné oční vady s výsledkem negativní, tím pádem se stala již řádnou chovnou fenou!

Další skvělou zprávou je, že po operaci kolene jsem už v celku v pořádku a znovu jsme se s Irou pustily do výcviku. Rádi bychom teď na podzim nastoupily na dlouho plánovanou a stále omýlanou IPO2, popř. VPG2. Dále bychom chtěli dotáhnout také zkoušku FPr3 a snad na jaře ZVV2. No u naší Irunky je vše dílo náhody a tak doufám, že se nám zadaří!!! K našim cílům by nám mohlo dopomoci i letní soustředění na které se nejbližších dnech chystáme. Více v sekci "Výcvik".

Během letošního roku dorazil Irunce diplom s udělením titulu Klubový šampion, za což jsem si v červnu na Speciální výstavě kníračů hrdě převzala pohár.

No a samozřejmě nesmíme opomenout na naše psí dětičky. 16.5.2010 se Arina opět pokusila projít výkonostní bonitací. Po předchozích nesrovnalostech v PP, které Jirka doplnil, ale vyvstal další problém.... Arina měla v PP potvrzený vylomený jiný zub než ve skutečnosti. Ten , co byl v PP napsaný jako chybějící, samozřejmě v tlamě měla... Byla to chyba veterináře, který zápis prováděl, to je nepochybné, trošku mě jen zaráží, proč na tuto skutečnost (špatně zapsaného zubu) neupozornili Jirku již při první bonitaci, kterou absolvoval...... No to už asi nemá cenu nijak řešit, já jen doufám, že Jirka nestratí trpělivost a tak nadějnou fenu přece jen uchovní!!! Každopádně na to oba mají!!!!

V ten samý den, 16.5.2010 se i další naše psí dítko jelo do Brna dobonitovat. A to Axel. Jel si dodělat výkonostní bonitaci!!! A povedla se mu více než výborně! Domů odjížděli s doplněným bonitačním kódem o dvě pětky!!! Celý bonitační kód najdete v sekci "Odchovy- velký knírač"
A že Klárka s Axem maká, dokázali hned dva víkendy po sobě, po výkonostní bonitaci... 23.5. si  střihli nečekaně zkoušku FPr2 a týden na to 29.5.2010 vybojovali 3. místo na VZ Mládeže a s body 97-83-72 splnili nejen zkoušku IPO2, ale i nominační body na Mistrovství ČR mládeže!!!!! V červenci se zúčastnili soustředění mládežníků i soustředění s Verčou Staniovou a Radkem Parolkem, kde složili ještě zkoušku VPG1! Staršně moc blahopřejeme, děkujeme a držíme palce na blížící se MČR mládeže i MČR kníračů!!!

Národní výstava psů Ostrava 2010

12. srpna 2010 v 2:14 Výstavy
Národní výstava psů Ostrava

10.-11.4.2010

Jelikož nám chyběl jeden titul CAC na to, aby se Týna stala Junioršampionem, vyrazili jsme na Národní výstavu do Ostravy. Bohužel štěstí se k nám pro tentokrát otočilo zády a od paní rozhodčí Jolanty Jablońske jsme dostali pro nás šokující ocenění VD. Týna se paní rozhodčí vůbec nelíbila a možná i vycítila moji nervotitu a nechtěla se vůbec předvádět. Toto ocenění mi vzalo "vítr z plachet" a nějakou dobu jsem se rozhodla nevystavovat. Mezitím se nám podařilo Týnu úspěšně nakrýt a tak nás teď čekají jiné starosti. A po odchování štěňat nějakou tu výstavu s Týnou určitě ještě sjedeme.

Letní soustředění

12. srpna 2010 v 1:42 Výcvik
Letní soustředění Zbraslav u Brna
14.- 20.8.2010
Po několika letech mateřství (nejen u mě) v naší ZKO jsme se vrátili k našemu letnímu soustředění. A tak jako jsme poslední roky našich soustředění jezdili do výcvikového střediska Zbraslav, tak jsme se nyní vrátili na "místo činu". Vetšina našeho cvičáku odjela směr Zbraslav již v sobotu odpoledne. Já jsem ale na sobotu dostala pozvání od své drahé sestry na její narozky, kde jsem samo nemohla chybět, a tak jsem za ostatními vyrazila s totálně přecpaným Renaultem Scenic (jeli se mnou totiž i obě dítka) až v neděli dopoledne s tím, že musím dohnat jejich půldenní náskok. To se mi samo brzo podařilo... cvičilo se totiž o sto šest! A nejen to, taky se jedlo, pilo a hodovalo... smích byl slyšet opravdu odevšad!!!! Během týdne jsme měli seminář s panem Ladislavem Machem a taky den obran se svazovým figurantem Vojtou Konečným!!! Každopádně soustřeďko se povedlo, bylo super a příště každopádně zas a zase!!!!!!