Srpen 2008

Bratislava

21. srpna 2008 v 11:28 Novinky
Přidali jsme krátký článek o výpravě na Duodanube Bratislava ze které jsme si přivezli 2x CAC!!!!
Článek najdete v sekci "Výstavy" a fotky z výstavy jsme přidali do galerie!

Novinky v naší stanici

12. srpna 2008 v 14:35 Novinky
Jak už jsem avizovala, pořídili jsme si novou fenku. Je to malá černá kníračka, které říkáme Týna. Pár foteček Týny najdete v sekci "Ostatní fotky" a jednu také v "Ira + Týna a jejich rodina".
Taky nám přišla další nádherná zpráva od majitelů Axe. Axel z Olomoucké pevnůstky je také negativní a navíc složil svou první zkoušku ZZO!!! Tímto bych chtěla Pavlištům moc moc poděkovat za krásné zprávy a hlavně bych chtěla Klárce dodat odvahu na blížící se závod při mistrovství republiky kníračů!!
Dále jsem přidala článeček do sekce "Výstavy", "Výcvik" i "Naše feny". Přidala jsem také nový odkaz na chovatelskou stanici kníračů Amparador.

Duodanube Bratislava

12. srpna 2008 v 13:59 Výstavy
Mezinárodní výstava psů Duodanube Bratislava- Expo Incheba

16.-17.8.2008

Na výstavu do Bratislavy vyrazila naše obvyklá "výstavní sestava" já, Ira, Gabka a Falko (Uragan von Elberfeld). Tentokrát nám chyběl Jirka Paulík, který s námi z časových důvodů nejel. Za to s námi jela bojovat o tituly kamarádka od nás ze cvičáku Jitka Kašparová se svou vzácnou Welsch Corgi Cardigankou Auri. V sobotu, v šest hodin ráno,pro mě přijela Gabka s Falkem. Náladu nám kazilo počasí, které se rozhodlo nerespektovat naši snahu s fénováním Iry a Falka, aby měli bohatou srst, protože lilo jako z konve!!! Po naložení mých věcí jsme vyrazili směr Rataje, kde na nás čekala Jíťa. Za deště jsme naložili i ji a vyrazili jsme. Chvíli nám na cestu ještě pršelo, nejvíc jsme to pocítili, když se nám podařilo, ještě před nájezdem na dálnici, najet do hluboké blátivé kaluže, která nám na okamžik změnila přední sklo v neprůhlednou clonu. Asi pět sekund jsme viděli jen tmu. No celkem v nás hrklo, ale po té, co stěrače zase začaly plnit svou povinost, nás to aspoň pobavilo! Na dálnici se pak i vyjasnilo a už nám cesta dobře ubíhala. Po příjezdu do Bratislavy jsem našli naše kruhy. Naštěstí Jitčen i ten náš byly kousek od sebe. První den jsme byli všichni opravu nervózní!!! Nervozita však brzo odpadla, protože nejdříve Gabka, pak já i Jíťa jsme dostali přesně to, co jsme chtěli! Já s Gabkou CAC a Jíťa CAJC a pak i BOB. Irunku mi v sobotu suprově vystavovala kamarádka Daniela Chrástecká. Daniele tímto moc moc děkuji. V neděli jsem si pak Iru zkusila vystavit sama a mám velkou radost, že se mi také podařilo získat CAC! Také Gabka i Jitka v neděli obdrželi stejné tituly jako den předešlý. Jitka se BOBem nominovala oba dny také na odpolední soutěže, kde se jí v neděli podařilo dokonce probojovat mezi šest vybraných do užšího finále v I. FCI skupině. Prostě oba dva dny v Bratislavě byly pro celou výpravu senzační!!!
Jak krásně vypadala Irunka se podívejte zde

Mistrovství ČR 2008

12. srpna 2008 v 13:43 Výcvik
Mistrovství ČR ve výkonu kníračů a speciální závod při mistrovství Ostravice
30.-31.8.2008
Přihlásili jsme se s Irou do kategorie FPr3. Tento rok byla kategorie vypsána i se zápisem zkoušky a tak jsem tajně doufala, že se nám podaří odčuchat alespoň na splnění bodového limitu pro zkoušku. Byl to úkol pravda nelehký, protože kolem Olomouce nebylo absolutně místo, kde se dalo v tu dobu trénovat. Všude na polích bylo ještě obilí a louka žádná! No a podle toho taky naše účast na závodě vypadala!!! Ira se místo stopování na mě zvysoka vyprdla a šla se v klidu pást. Mohla jsem si hlasivky uřvat povelem "hledej stopa", no nicméně naše koza se nažrala! Takže za pět bodů a zkouška někdy příště!
Co bylo pro tento rok pro nás ale obrovskou radostí byl fakt, že v kategorii FPr1 startoval Irunčin syn Axel z Olomoucké pevnůstky. Se svou velmi mladou psovodkou Klárkou si dali premiéru a poprvé nastoupili na závodní pole. No a oproti mamince se Ax nenechal vůbec zahanbit. Na svém prvním závodě, ve věku jednoho roku si odčuchal krásných 82 bodů a obsadil tak 4. místo!!!! Klárka mi svou účastí udělala obrovskou radost a já doufám, že 4. místo pro ni nebylo až takovým zklamáním a že si zase brzo zazávodí! Gratulujeme!!!!
No a v neposlední řadě bych tady ráda vyzdvihla také otce našich dětí Uragana v. Elberfeld. Ten závodil v IPO3 a snažil se tak zízkat titul mistra republiky. S body 70, 85, 85 se umístil sice na krásném 4. místě, ale hlavně se tímto umístěním nominoval na mistrovství světa kníračů 2008 v Itálii!!! Gábině gratulujeme a budem moc moc držet palce!!!